Meslek ve Kariyer Merkezi

Ekleyen : 

ahsen

0 inceleme

Sektör Bilgi Paylaşım Siteleri

Türkiye Sanayi ve Ticarettten Mail Gönder

Firmaya Mail gönder

Firmaya mail göndermek için aşağıdaki formu doldurun.


En yüksek maaşlı kariyer listesi:

1. Cerrahlar / Doktorlar
Maaş Aralığı: den 14,600 TL için 45.200 TL
Cerrahlar, işlerinin kritik doğası nedeniyle en yüksek maaşlı kariyer listesinin başında geliyor. Bir cerrahın mesleği yüksek risk içerir ve kapsamlı bilgi ve uzun bir öğrenme yolu gerektirir; yüksek ücretli bir kariyer için gerekli malzemeler.

2. Hakimler
Maaş Aralığı: den 12,200 TL için 37.900 TL
Hâkimler, işleriyle ilgili büyük sorumluluklar nedeniyle oldukça yüksek maaşlar alıyorlar. İnsanların kaderine karar vermek kolay bir iş değildir ve yüksek ücret tamamen haklı çıkarılır.

yüksek sorumluluk işikapsamlı bilgi
3. Avukatlar
Maaş Aralığı: den 9,900 TL için 30.700 TL
Avukatların yüksek ücretler kazanmalarının temel nedeni, müvekkillerinin gözünde algılanan değerlerinin yüksek olmasıdır. Başarılı bir avukat size tonlarca para biriktirebilir / kazanabilir veya muhtemelen size ölüm cezası verebilir.

4. Banka Yöneticileri
Maaş Aralığı: den 9320 TL için 28.900 TL
Yüz milyonlarca fon ve yatırımdan sorumlu olmak, beraberinde gelen tüm risklerle birlikte bir bankayı yönetmeyi büyük bir maaş almaya değer son derece kritik bir görev haline getirir.

5. İcra Kurulu Başkanı
Maaş Aralığı: den 8740 TL için 27.100 TL
CEO’lar, tüm organizasyonların başarısından veya başarısızlığından öncelikli olarak sorumludur. Onların muazzam ücretleri, geniş etki kapsamı ve içerdiği risklerden kaynaklanmaktadır.

6. Finans Direktörleri
Maaş Aralığı: den 8160 TL için 25.300 TL
Parayı yönetmekle ilgili herhangi bir iş otomatik olarak yüksek maaş almaya hak kazanır. CFO’lar, kuruluşun operasyonlarını doğrudan etkileyen bütçeleri, harcamaları, maliyetleri ve geliri yönetir.

7. Ortodontistler
Maaş Aralığı: den 7870 TL için 24.400 TL
Ortodontistler, insanların bir hizmet için yüksek maliyetler ödemeye istekli olduğu ve bu da Ortodontistleri doğrudan en iyi ödeme yapan işler arasında yapan bir sektörde faaliyet göstermektedir.

8. Üniversite Profesörleri
Maaş Aralığı: den 6990 TL için 21.700 TL
Üniversite profesörleri en çok kazanan ve en prestijli kariyerler arasındadır. Profesör olmak kolay değildir ve ısrar gerektirir, bu yüzden bu kadar yüksek kazanıyorlar.

9. Pilotlar
Maaş Aralığı: den 5830 TL için 18.100 TL
Muhtemelen listedeki bir tür heyecan içeren tek kariyer yine de; Pilotlar sıkı eğitim programlarından geçer ve her gün binlerce insanın güvenliğinden sorumludurlar.

10. Pazarlama Direktörleri
Maaş Aralığı: den 5240 TL için 16.300 TL
Pazarlama direktörleri, kuruluşlarının gelirini artırmakla görevlidir. İş yaratmaktan doğrudan sorumludurlar ve bu nedenle iyi ücret alırlar.

Yorum Yapın

Lütfen Giriş yapın veya Üye Olun

Tüm Hakları Saklıdır  |   Promedyanet | Hayat Ansiklopedisi | Ansiklopedi Bilgileri | Türkiye Sanayi ve Ticaret

Araç çubuğuna atla