Batusan

Ekleyen : 

batusan

0 inceleme

Sektör Vana İmalat

Türkiye Sanayi ve Ticarettten Mail Gönder

Firmaya Mail gönder

Firmaya mail göndermek için aşağıdaki formu doldurun.


1978 Yılında Türk Sanayisine kalitesiyle hizmet için Sn. Ayhan TÜREMEN liderliğinde yola çıkan “BATU Vana” KOCAELİ/Gebze-Dilovası mevkiinde kurulu 7000m² kapalı alanı olan modern, çağdaş işletmecilik gereksinimlerini karşılayabilecek niteliklere sahip fabrikasında üretim faaliyetlerini yürütmektedir.

“BATU Vana” hizmet ve kalite yolculuğuna Türkiye’ye yurt dışından ithal edilen Buhar Kapanı (Kondenstop) üretimini ilk defa yaparak başlamış ve endüstride bir boşluğu doldurarak, enerji tasarrufuna katkıda bulunmuştur.

1988 yılına gelindiğinde “BATU Vana” Endüstride kullanım alanı geniş olan KÜRESEL VANA ürünlerini üretim yelpazesi içerisine ilave etmiştir.

ARGE araştırmaları sonucunda sanayide ihtiyaç duyulan ve kullanılan ürünlerden;

KÜRESEL YAYLI ÇEK VANA
Yüksek basınçlı hidrolik, buhar ve gaz devreleri için İĞNELİ VANA
Kapalı devrelerde akışkanın izlenmesi ve bilhassa Buhar Kapanlarının çalışırlılığının gözle kontrolünü sağlamak amacıyla AKIŞ GÖSTERGESİ
Her türlü akışkan devresindeki hassas cihazları olabilecek herhangi bir pislikten korumak amacıyla filtreleme yüzeyi arttırılmış PİSLİK TUTUCULARI
Türkiye’de önemli bir boşluğu tespit edilmiş, bilhassa LNG, LPG projelerine hitap eden ekonomik boyutlu YANGIN EMNİYETLİ (FİRE SAFE) Burak Tipi Küresel Vana üretimini 1999 yılında imalat programına alarak üretimini gerçekleştirmiştir.
2000’li yıllara gelindiğinde imalat programını ve vana ürün yelpazesini daha da genişleten “BATU Vana”

GLOB VANA
KELEBEK VANA
PİK DÖKÜM KÜRESEL VANA ( PN 6 / PN 10 / PN 16 )
PRİNÇ ÜRÜNLER ( Küresel vana, Köşe Radyatör Vanası, Kollektör, Hava Tahliye Cihazı, Basınç Düşürücü )
Ürünlerini de sanayinin kullanımına sunmuştur.

“BATU Vana” teknoloji alanındaki gelişmeleri dikkatle izleyerek sanayide büyük yer tutan; su, buhar, gaz ve petrol armatürleri ile ilgili çalışmalarını ARGE araştırmaları doğrultusunda hızla devam etmektedir.

“BATU Vana” kendi üretiminin yanı sıra her türlü teknik malzemelerinin satışı ile Türkiye de büyük bir pazara sahip olmuş, üretici ve satıcı firma statüsünü kazanmıştır.

Ürünleriyle pazarında kendini kalitesiyle kanıtlayan “BATU Vana” kendi yaşam alanlarının tamamını bir düzen içerisinde devam ettirebilmek için sektöründe bir ilki gerçekleştirerek TSE’ den 1996 yılında TS-EN-ISO 9002 Standartlarına uygun kalite sistem belgesine sahip olmuştur. (2009 yılında TÜV sertifikasyon merkezinden ISO 9001:2008 olarak yenilenmiştir.)

2000’li yılların başında AVRUPA BİRLİĞİ uyum süreçleri ile TÜRKİYE’ de zorunlu olarak uygulanmaya başlanan direktiflerden kendi alanını kapsayan 97/23/EC (Basınçlı Ekipmanlar Direktifi) konusunda da çalışmalarını hemen başlatan “BATU Vana” sektöründe yine bir ilki gerçekleştirerek “CE” belgesine sahip olmuştur.

“BATU Vana” Amerikan standartlarına ( API 6D, ASME B 16.34, ASME B 16.5, ASME B 16.10 vs…) uygun olarak bu ürünleri üreterek müşterilerinin kullanımına sunmuştur

Standartlara uygunluğunu bir belge ile müşterilerine göstermeye özen gösteren “BATU Vana” 2007 Yılında TSE tarafından yayınlanan TS EN 13942 standardını inceleyerek; standardın EURO NORM olarak API 6D’nin birebir karşılığı olarak yayınlanmış ve TSE’ nin de bu standardı aynen kabul ederek yine birebir karşılığı olarak yayınladığı görülmüştür.

Hem AVRUPA’ da hem de ULUSAL standart olarak yayınlanan TS EN 13942 ile ilgili çalışmalarını hemen başlatan “BATU Vana”, yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve zaten yıllardır üretim yapmakta olmasından dolayı oluşturmuş olduğu tasarım ve imalat birikimi ile MART 2008 tarihinde TSE den;

“TS EN 13942: PETROL ve DOĞALGAZ SANAYİ-BORU HATTI TAŞIMA SİSTEMLERİ – HAT VANALARI” standardı sahibi olmuştur.

Aynı ürün gurupları için çalışmalarını devam ettiren “BATU Vana” 2009 yılı içerisinde Amerikan Petrol Enstitüsünden ( API ) lisans çalışmalarını başlatarak 2010 yılı başında bu çalışmasını tamamlamıştır. API tarafından üretim yetkisi verilmiştir.

SAHİP OLDUĞU BELGELER:

Amerikan Petrol Enstitüsünden ( API ) 6D Monogramı konusunda 6D-0995 Lisans Numarası ile Yetkilendirilmiştir.
TÜV SUD sertifikasyon merkezinden ISO 9001:2015 şartlarına uygun Kalite Yönetim Sistemi Belgesi.
Almanya TÜV SUDDEUTSCHLAND’ den BS6755 T2 VE ISO 10497’ YE GÖRE YANGIN EMNİYETLİ (Fire Safe) Küresel Vana Sertifikası 1999-02-02
Almanya TÜV SUDDEUTSCHLAND 05-06-2001 tarihli çevre koruma ( TA-Luft ) Belgesi.
Almanya TÜV SUDDEUTSCHLAND Directive 2014/68/EC MODÜL H and MODÜL H1 (CE 0036) Belgeleri
Rusya GOST ve HIJYEN Belgeleri
TSE Belgelendirme Müdürlüğünden TSE Ürün belgeleri
TS 9809 Doğalgaz Küresel Vana Belgesi
TS EN 331 Doğalgaz Küresel Vana Belgesi
TS EN 13942 Petrol ve Doğalgaz Sanayi – Boru Hattı Taşıma Sistemleri Vanaları Belgesi ( API 6D )
TS 3148 Küresel Vana Belgesi
TS 579 Köşe Radyatör Vanası Belgesi
TS 11494 Pislik Tutucular
TS 12334 Çek Vanalar
Batusan A.Ş. Misyonu :

Su, buhar ve gaz armatürleri sektöründe kaliteli ürünleri daha ekonomik üreterek; müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı, çalışanların ve müşterilerinin tatminini sağlayarak ülkesine katma değerler sağlamayı amaçlayan bir kuruluşuz.

ÜRÜNLER
Burak tipi Monoblok Küresel Vanalar
Doğalgaz Küresel Vanalar
Pig Alıcı ve Atıcı Vanaları
Yer Altı Kaynaklı Küresel Vanalar
API 6D Küresel Vanalar
Double Block and Bleed (DBB ) Küresel Vana
EU Küresel Vanalar
Çelik Küresel Vanalar
Yüksek Basınçlı Küresel Vanalar
Pik ve Sfero Döküm Küresel Vanalar
3 Yollu Küresel Vanalar
Ceketli Küresel Vanalar
Çek Vana
Pislik Tutucu (Filtre)
Akış Göstergesi
İğne

Yorum Yapın

Lütfen Giriş yapın veya Üye Olun

Tüm Hakları Saklıdır  |   Promedyanet | Hayat Ansiklopedisi | Ansiklopedi Bilgileri | Türkiye Sanayi ve Ticaret

Araç çubuğuna atla